Šílenec se vrhl na kněze. Rvačku v kostele zachytila kamera!

Přidat na Seznam.cz

Mše v Lakewoodu ve státě Washington (USA) skončila velkým skandálem. Během bohoslužby došlo ke rvačce. Jeden z věřících chtěl kněze zbít, ale lidé v kostele včas zareagovali, píše deník Independent. Co bylo příčinou hádky?

Video, které se nyní stalo virálním na sociálních sítích a rychle si získalo popularitu mezi uživateli internetu, pochází z 24. října. V té době se v chrámu odehrály nevídané scény. Jeden z věřících neměl během bohoslužby roušku. Došlo k ostré výměně názorů s knězem sloužícím na mši.

Spojené státy americké. Muž se pokusil zbít kněze v kostele
Video pochází z farnosti svatého France v Lakewoodu. Záběry ukazují, jak se jeden muž, kterého rozčílily poznámky na jeho adresu ze strany otce Paula Bruneta, rozhodl věc vyřešit, a to vlastníma rukama.

Farník se přiblížil ke knězi na kazatelně poté, co ho kněz vyzval, aby opustil kostel. „Porušuješ zákon,“ – oslovil kněz muže. Jak se později ukázalo, absence roušky nebyla jediným důvodem knězovy reakce. Zdá se, že kdyby ostatní farníci na chování muže včas nezareagovali, došlo by k fyzickému napadení kněze. Naštěstí pro duchovního se mohl spolehnout na podporu několika mužů.

Místní média poukazují na to, že ačkoli muž v modrém tričku byl jediný, kdo během mše neměl roušku, nebyl to hlavní důvod jeho vyloučení z kostela. Problémový věřící byl již dříve z kostela vykázán za „obtěžující chování a vyhrožování“ místní komunitě.

Zdroj: Independent