Šílená taktika Wagnerovců u Bachmutu, zase posílají živé vlny, výsledek sledoval dron a spočítal mrtvé

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská 3. samostatná útočná brigáda zneškodnila několik desítek útočníků v oblasti Bachmutu. Ti opět postupovali taktikou živých vln, což vede jen k obrovským ztrátám na životech, píše server Mil.ua.

Vojáci 3. samostatné útočné brigády, která byla dříve známá jako prapor Azov, a 98. praporu sil územní obrany, odolal u Bachmutu početnému útoku Wagnerovců.

Server uvádí, že minometné posádky 1. mechanizovaného praporu úspěšně zasáhly živou sílu nepřítele. Minometným posádkám pomáhal také dělostřelecký oddíl „Velitelství Postril“, který je rovněž součástí této brigády. „Smlouva je u konce. A kolik mrtvých vojáků Wagnerovy skupiny jste napočítali?“ napsala armáda v komentářích k videu.

Po likvidaci živé síly začal průzkum bojiště provádět ukrajinský dron a s jeho pomocí bylo napočítáno nejméně 17 těl.

26. února ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov uvedl, že ruská vojska ztrácejí 500 vojáků denně, psal deník Kyivindependent.

„Řídí se šílenou taktikou: posílají proti nám vlny Wagnerovců nebo bývalých zajatců, aby získali zpět pár metrů půdy. Například v Bachmutu. Dvacet jich útočí na naše pozice a my je zabíjíme. Po chvíli přijde dalších dvacet a dalších dvacet, v nepřetržitém cyklu. Náš generál na východní frontě říkal, že Rusové měli za den 500 mrtvých a 900 raněných,“ řekl ministr Reznikov.

Zdroje: mil.ua, kyivindependent.com