Šest turistů zatčeno po hromadném znásilnění 18leté Britky na ostrově Mallorca

Přidat na Seznam.cz

Turistickým letoviskem Megaluf na španělském ostrově Mallorca otřásl případ hromadného znásilnění 18leté britské dívky. Bylo zatčeno šest turistů, pět Francouzů a jeden Švýcar, píše deník Perfil.

Podle zpráv se mladá Britka setkala s údajnými násilníky v nočním klubu. Poté šla ve městě Calviá do hotelového pokoje jednoho z nich. Tam ji šest mladých mužů obelstilo a znásilnilo, uvádí se v prohlášení tiskového oddělení mallorské policie.

Policie se na místo dostavila po telefonátu pracovníků ostrahy, kteří mladou ženu našli plačící a v zoufalém stavu. Rychle jí byla poskytnuta lékařská a psychologická pomoc.

Útok byl údajně natočen mobilním telefonem jednoho z obviněných.

Šest podezřelých osob starších 20 let policie zadržela a obvinila ze „sexuálního útoku“. Tento právní termín ve Španělsku zahrnuje několik trestných činů včetně znásilnění. Podezřelí byli eskortováni do budovy soudu v Palmě.

Místní média uvedla, že po lékařském vyšetření znalci potvrdili, že oběť měla na rukou a dalších částech těla stopy po spoutání.

Zatím nebyl nikdo obviněn, vyšetřování stále pokračuje. Další podrobnosti o podezřelých a jejich totožnosti policie nezveřejnila. Za zločin hromadného znásilnění může být ve Španělsku trest až 15 let vězení, píše deník New York Post.

Není to poprvé

K podobnému případu na Mallorce došlo i minulý měsíc. Policie zatkla v Playa de Palma šest mladých Němců, rovněž ve věku 20 let, kteří byli obviněni ze znásilnění mladé ženy stejné národnosti.

V případu bylo zjištěno, že s jedním z nich měla dobrovolný sex, ale pak přišlo dalších pět mužů a údajně ji znásilnili.

Zdroj: Perfil, New York Post