Šéfka Trikolory čelí ostré kritice. Přirovnala ministra vnitra k postiženým s Downovým syndromem

Přidat na Seznam.cz

Den 21. březen patří všem, kteří trpí postižením zvaným Downův syndrom. V tento den šéfka Trikolory Zuzana Majerová označila Ministra vnitra Víta Rakušana k lidem, kteří touto diagnózou trpí.

Majerová na svém facebooku zveřejnila příspěvek, ze kterého je zřejmé, že podle ní je ministr Rakušan postižen Downovým syndromem. Uvedla: „21.březen je den Downova syndromu… v tomhle případě by to vysvětlilo vše.“ K tomuto připojila fotografii Rakušana. Snesla se na ni vlna kritika ze strany senátora Jiřího Růžičky či ministryně obrany Jany Černochové.

Ministryně obrany Černochová označila Majerovou za krávu a lituje, že jí to nemůže sdělit osobně. „Pro majoritu lidí jsou její slova za hranou slušnosti i etiky, takže zde posouvám hranici upřímnosti proti náckovské rétorice i já,“ vzkázala ministryně své bývalé kolegyni z ODS na Twitteru.

Zuzana Majerová naráží na barvy vlajky Ukrajiny, které připomínají logo Mezinárodního dne Downova syndromu. Majerová nepodporuje vládu v tom, aby pomáhala Ukrajině. „Odmítám jakékoli vlastizrádné chování kohokoli ze současné vlády pětislepence,“ dodala u svého příspěvku.

Vít Rakušan reagoval, že pro Majerovou je Downův syndrom zřejmě nadávka a zneuctila tím lidi trpící tímto postižením.

Zdroj: Facebook, Twitter