Šéf ukrajinské rozvědky uvedl, kdy a jak začne Ukrajina osvobozovat Krym

Přidat na Seznam.cz

Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov je přesvědčen, že se Krym vrátí k Ukrajině. Ukrajina osvobodí všechna území okupovaná Ruskem, zatímco dočasně okupovaný Krym bude vrácen kombinací vojenské síly a diplomacie.

V rozhovoru pro server Liga.net to řekl šéf Hlavního ředitelství rozvědky ministerstva obrany Kyrylo Budanov, když komentoval obavy politiků a expertů západních zemí, že Krym je „červená linie“ a výhradně diplomatická cesta.

Budanov řekl, že Ukrajina by se měla vrátit k hranicím z roku 1991, které jsou ve světě všeobecně uznávány.

„Nemám zájem poslouchat názory některých lidí, které neodrážejí postoj ukrajinského lidu. Já mám opačný názor. Získáme zpět všechna ztracená území. Ukrajina je uznanou zemí v rámci hranic z roku 1991. Kdo s tím nesouhlasí, nesouhlasí se světovým řádem, který existuje od konce druhé světové války, a s novými základy OSN. Krym bude navrácen kombinací síly a diplomacie. Bez použití síly se však nic nestane. Naše jednotky tam půjdou se zbraněmi v ruce,“ řekl.

Deokupace Krymu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že operace ukrajinských ozbrojených sil na osvobození Krymu ještě nezačala, ale v myslích ukrajinských občanů se již objevila připravenost a touha osvobodit Krym od ruské okupace, píše ukrajinský deník TSN.

Zdroj: Liga.net, TSN