Šéf ukrajinské rozvědky oznámil plán na snížení vojenského potenciálu Ruska

Přidat na Seznam.cz

Šéf ukrajinské rozvědky v rozhovoru pro deník The Washington Post uvedl, že vojenské vedení má plán zaměřený na snížení vojenského potenciálu Ruska. Tento plán přitom pokrývá mnoho aspektů, uvádí server RBC-Ukrajina.

Kyrylo Budanov oznámil, že mezi tyto aspekty patří vojenský průmysl – kritické vojenské cíle, letiště a ruská velitelská a kontrolní stanoviště. V plánu jsou taktéž nové operace ruských dobrovolníků na území Ruska (vojáci bojující na straně Ukrajiny, pozn. red.) a také nové útoky bezpilotními letouny.

Budanov tvrdí, že je třeba demonstrovat, že Vladimir Putin nedokáže „ochránit obyvatelstvo před pronikáním války do Ruska“.

,,Když sedíte, řekněme, v Petrohradě a vidíte válku jen v televizi, vždycky ji budete podporovat. … Ale lidé začnou být nervózní, když v blízkosti jejich domu zaútočí nějaký předmět,“ vysvětlil šéf ukrajinské rozvědky.

Většinu zkázy přitom podle Budanova nezpůsobují samotné útoky drony, ale ruské protiletadlové střely S-300 vypálené na ukrajinské bezpilotní letouny, píše deník Ukrainska Pravda.

Ukrajinský prezident Zelenskyj ve svém projevu 17. dubna poděkoval za práci ukrajinských ozbrojených sil, které připravují speciální operace, které jsou „nesmírně důležité, protože ničí techniku ruské armády a její bojovou infrastrukturu“. Zároveň potvrdil účast Ukrajiny při útočné operaci na ruské letiště v Džankoji.

Útok na továrnu na ruské letouny

Ukrajinská rozvědka se přihlásila také k poslednímu útoku na továrnu v Tatarstánu, kde se vyrábí a opravují ruské bombardéry Tu-22M a Tu-160M, informuje RBC-Ukrajina.

Zdroj: The Washington Post, RBC-Ukrajina, Ukrainska Pravda