Rychle a nezákonně: Policisté museli pronásledovat řidiče nadšence. S policisty si zahrával

Přidat na Seznam.cz

Nymburk – Před policisty ujížděl řidič, který se nechtěl podrobit silniční kontrole. Moc dobře věděl proč. Měl zákaz řízení na 18 měsíců, uvádí Policie ČR.

Muž projížděl Kolínem a zastavila ho policejní hlídka. Chtěli provést rutinní kontrolu a tehdy muž věděl, že přijdou na to, že má zákaz řízení. A tak se rozhodl, že policistům ujede.

Sešlápl plynový pedál až na zem a ve svém BMW ujížděl přes Velký Osek na dálnici D11 směrem na Prahu. Po zhruba 20 kilometrech se k pronásledování přidala další hlídka – ta mu svým vozem zatarasila cestu. Řidič však překážku bravurně objel a pokračoval ve svém útěku.

Dostal se k Exitu 18, kde sjel z dálnice a uháněl po silnici směrem na obce Sadská a Velenka. Jeho bezohlednost nedosahovala takové míry, že by se odvážil honičku zatáhnout do obydlené zóny. Zpomalil a zapnul výstražná světla.

Policisté toho využili. Hlídky jej dojely a vozu zablokovali cestu. Když už nemohl ujet, tak zkusil utéct i bez auta. Policisté ho zadrželi. Řidiči, který nesměl jezdit, ale prostě bez toho nemohl být, hrozí až šest let odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR