Rybáři objevili u pobřeží Brazílie loď plnou rozkládajících se těl

Přidat na Seznam.cz

V sobotu se naskytl rybářům u severovýchodního pobřeží Brazílie nepěkný pohled. V malém člunu se nacházela těla v pokročilém stádiu rozkladu, uvádí servery LoopNews a CityNews.

Loď se nacházela u pobřeží státu Para poblíž města Braganca. Úřad brazilského generálního prokurátora uvedl, že byl do této oblasti vyslán forenzní tým, aby zjistil, odkud těla a loď pocházejí.

Policie a forenzní experti se shodli na tom, že šlo o 20 těl, přitom se předpokládá, že šlo o haitské uprchlíky. Oběti pravděpodobně zemřely následkem hladu a dehydratace, avšak pro potvrzení je nutné provést další analýzu, píše server LoopNews.

Člun s mrtvými těly migrantů

Nejde o první případ, kdy se na západě Atlantského oceánu objevilo plavidlo převážející mrtvá těla, uvádí server CityNews. Roku 2021 spatřili v Brazílii a východním Karibiku loď se sedmi mrtvolami. Některé z těchto člunů převážely mrtvá těla afrických migrantů, kteří se snažili dostat na Kanárské ostrovy. Během své cesty však tato plavidla minula svůj cíl a týdny se plavily v Atlantském oceánu.

Zdroj: LoopNews, CityNews