Ruští představitelé komentují schválenou americkou pomoc Ukrajině. Kvůli pomoci zemře více Ukrajinců, řekl mluvčí

Přidat na Seznam.cz

Mluvčí ruského vůdce Vladimira Putina Dmitrij Peskov prohlásil, že americká pomoc Ukrajině schválená Sněmovnou reprezentantů „zabije více Ukrajinců“ a obohatí Spojené státy.

Peskov také varoval, že Spojené státy se budou muset zodpovídat za konfiskaci zmrazených aktiv Ruské federace. Rozhodnutí Sněmovny reprezentantů USA přidělit pomoc Kyjevu udělá Ameriku bohatší, ale Ukrajinu více zbankrotuje, uvádí jeho slova ruská agentura Tass.

„Rozhodnutí o poskytnutí pomoci Ukrajině bylo očekávané a předvídatelné. Spojené státy se tím ještě více obohatí a Ukrajina bude dále ničena, přičemž vinou kyjevského režimu bude zabíjeno více Ukrajinců,“ řekl Peskov. Také prohlásil, že pokud Spojené státy zabaví zmrazený ruský majetek, budou se za to muset zodpovídat, uvádí deník Ukrainska Pravda.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová uvedla, že pomoc Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu schválená Sněmovnou reprezentantů USA zhorší globální krizové jevy. Zacharovová označila podporu Ukrajiny za přímé sponzorování teroristických aktivit, podporu Tchaj-wanu za vměšování do vnitřních záležitostí Číny a podporu Izraele za přímou cestu k bezprecedentní eskalaci na Blízkém východě.

Mezitím Dmitrij Medveděv, místopředseda ruské bezpečnostní rady, označil schválení pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu Sněmovnou reprezentantů za „hlasování rozjařených amerických šílenců pro pokračování občanské války mezi rozdělenými národy naší dříve jednotné země“ a za hlasování pro zvýšení počtu obětí války, kterou Rusko vede proti Ukrajině. Medveděv rovněž uvedl, že doufá, že se Spojené státy co nejdříve ponoří do nové občanské války, která by vedla ke kolapsu Spojených států.

Zdroj: Tass, Ukrainska Pravda