Ruští okupanti kličkovali mezi minomety u Donbasu. Ukrajinci měli precizní mušku

Přidat na Seznam.cz

Bachmutský mlýnek na maso, jak se tento úsek fronty nazývá, opět poukazuje na vypjaté boje, které v této části Donbasu zuří. Na veřejnost byly vypuštěny záběry od 3. samostatné útočné brigády ukrajinské armády, jak ničí z minometů Wagnerovi žoldáky poblíž Bachmutu, uvádí web Ukrpohliad.

Putinova nová ofenziva je nyní v plném proudu a válka na Ukrajině nejspíše vstupuje do nové kritické fáze.

Již několik týdnů se z terénu šíří zprávy o sílící ruské ofenzivě, protože Rusko na Ukrajinu posílá vojáky a materiál. V posledních dnech se boje ještě umocnily a ruské síly zahájily další vlnu útoků na zemi i ve vzduchu v naději, že prolomí ukrajinské linie.

Na internet uniká čím dál větší množství informací a videí z probíhajících bojů. Jedna z nejkritičtějších situací je aktuálně v oblasti Bachmutu na Donbasu, odkud pochází i následující video.

Ruští okupanti ostřelovaní z minometů

Z videa je vidět několik skupinek vojáků, údajně Wagnerovců.

Eliminace těchto vojáků se zhostila 3. samostatná útočná brigáda ukrajinské armády za pomoci minometů. Ruští okupanti se snaží přejít přes zasněženou louku, ale výborná muška ukrajinských vojáků všechny skupinky postupně likviduje.

Ruští okupanti ostřelovaní ukrajinskými jednotkami z minometů

Na sociálních sítích se dokonce povedlo odhalit přesné souřadnice pomocí Google Earth. Ty potvrzují, že záběry pochází z oblasti Bakhmutu v Doněcké oblasti, přibližně 100 km severozápadně od města Donbas.

Wagnerovci u Bachmutu

Ruské polovojenské jednotky se už v této oblasti zmocnily osady na okraji Bachmutu – východo-ukrajinského města, které se Rusko snaží obklíčit v jedněch z nejintenzivnějších bojů od začátku války, jak uvádí deník The Wall Street Journal.

Jevgenij Prigožin, zakladatel polovojenské skupiny Wagnerovců, již minulý týden uvedl, že jeho síly zajistily Krasnou Horu, osadu, kde před ruskou invazí na Ukrajinu loni v únoru žilo asi 600 lidí a která se nachází na severním okraji Bachmutu v Doněcké oblasti.

Zdroj: redakce, Ukrpohliad, The Wall Street Journal.