Ruští dělostřelci stříleli do vlastních: Zemřely desítky ruských vojáků, kteří byli převlečeni za ukrajinské vojáky

Přidat na Seznam.cz

Dělostřelecká podpora je ve válce na Ukrajině velice důležitá. Pomáhá pěchotě v postupu. Ruští vojáci se však dopustili smrtícího omylu. V Záporožské oblasti Rusové ostřelovali vlastní vojáky, informuje zpravodajské médium Kremlivska tabaterka.

Médium se odkazuje na dva zdroje z ruského generálního štábu, který informoval o incidentu, který se stal poblíž Melitopolu. Skupina ruských okupantů se údajně převlékla do ukrajinských uniforem, aby se dostali ukrajinským jednotkám do týlu.

Převleky, které oklamaly i vlastní vojáky

Skupinu záškodníků zaznamenal ruský dron a Rusy identifikoval jako vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny. Poté předal souřadnice ruskému dělostřelectvu, které o operaci svých vlastních kolegů nic nevědělo, a tak spustilo palbu.

„Kvůli nekoordinovaným akcím bylo přátelskou palbou zabito 32 lidí.“ píše médium s odvoláním na svůj zdroj v ruském generálním štábu.

Mozek operace na útěku

Viníkem tragédie byl velitel, který přišel s nápadem, že by se Rusové měli převléknout do ukrajinských uniforem a nikomu o tom neřekl. Okamžitě poté, co dělostřelectvo začalo rozsévat zkázu ve vlastních řadách, si uvědomil, jakého omylu se dopustil, a dezertoval. Rusové nyní po veliteli pátrají, uvádí agentura Unian.

Zdroje: Kremlivska tabaterka, Unian