Rusové zintenzivňují opevnění na celém okupovaném Krymu

Přidat na Seznam.cz

Rusko zintenzivnilo výstavbu opevnění na okupovaném poloostrově Krym, včetně pobřeží i jeho středu, uvádí server RBC-Ukrajina.

Partánské hnutí Ateš na sociální síti Telegram informovalo, že Rusové začali s intenzivní výstavbou opevnění po celém poloostrově. Proces je znát také v blízkosti pobřeží nedaleko administrativní hranice s Chersonskou oblastí. Staví se zde nové zákopy, posilují ty stávající a dochází k posílení ochran logistických zařízení.

Partyzáni se domnívají, že jde nejspíš o reakci na příchod pomoci západních spojenců Ukrajině. Zpráva o brzkém uvedení samohybných děl pro rakety ATACMS je pro ruské úřady znepokojivá.

,,Vždyť tyto rakety v kombinaci se stíhačkami F-16 a dalšími prostředky mohou zničit Krymský most, což radikálně změní situaci na bojišti,“ okomentovalo hnutí Ateš.

Opevňování Krymu

Rusko s opevňováním Krymu začalo již dříve. V prosinci 2022 server Militarnyj informoval o opevnění podél pobřeží v krymském okrese Saky. Rusové zde kvůli obavě z vylodění ukrajinských výsadkářů vybudovali síť minových zátarasů, obranných bojových pozic a zákopů. Kromě toho se na místě instalovaly betonové pyramidy, tzv. dračí zuby, které mají za úkol zastavit těžkou techniku nepřítele.

Zdroj: RBC-Ukrajina, Militarnyj