Rusové zesilují ostřelování na východě Ukrajiny, nejžhavější místo je u Kupjansku. V minulém týdnu vystřeleno více než 9 000 raket

Přidat na Seznam.cz

Ruští vojáci v průběhu minulého týdne zesílili své útoky na východě Ukrajiny. Nejintenzivnějšími bojišti jsou oblasti okolo města Kupjansk, kde se snaží obnovit své ztracené pozice, sděluje ukrajinský server Pravda.

Informace o situaci na frontě shrnula Hanna Malyar, náměstkyně ukrajinského ministra obrany, během živého vysílání z Vojenského mediálního centra.

Náměstkyně uvedla, že na východní části Ukrajiny byla celý minulý týden nejnapjatější situace v Kupjanské oblasti. Rusové totiž usilovaly o obnovení pozic, které ztratily na podzim loňského roku. Podle náměstkyně bylo v minulém týdnu vystřeleno více než 9 000 raket.

„Jen v uplynulém týdnu nepřítel vystřelil téměř 9 000 raket. I přes tuto nepřetržitou palbu, naši vojáci pokračují v ofenzivě v oblasti Bachmut,“ zdůraznila náměstkyně ministra obrany.

Náměstkyně také upozornila, že ruské okupační síly chtějí znovu ovládnout území v Charkovské oblasti, jak dále informuje Interfax.

Situace na východě Ukrajiny zůstává napjatá a nárůst útoků v Kupjanské oblastia dalších oblastech vyvolává obavy o stabilitu regionu a bezpečnostní situaci.

Zdroj: pravda.com.ua ,interfax.com.ua