Rusové zaútočili na devítipodlažní budovu v Dněpru, jeden člověk zahynul a další byli zraněni. Mezi zraněnými jsou těhotná žena a miminko

Přidat na Seznam.cz

V pátek zasáhl ruský raketový útok obytný komplex o devíti podlažích ve městě Dněpr ve střední části Ukrajiny. Incident vyžádal minimálně jednu oběť a 12 zraněných osob, píše deník Kyivindependent.

Ihor Klymenko, který zastává post ministra vnitra se obává, že počet obětí může narůst, jelikož v budově, kde se zhroutila horní čtyři patra zůstali uvězněni další lidé, informuje deník Ukrainska pravda.

Následné prohlášení ministerstva vnitra informovalo o uhašení požáru na místě, nalezení pozůstatků jedné osoby pod troskami a dvou pohřešovaných. Serhiy Lysak, guvernér oblasti uvedl, že mezi 12 zraněnými je i sedmiměsíční dítě, přičemž tři osoby jsou ve vážném stavu.

Na sociálních sítích se objevily fotografie zachycující silně poškozenou budovu s kouřem stoupajícím z velkého otvoru v horních patrech. Další snímky ukazovaly záchranné týmy prohledávající trosky.

Prezident Volodymyr Zelenskyj apeloval na spojence Ukrajiny, aby posílili dodávky protivzdušné obrany pro lepší ochranu před opakovanými ruskými leteckými útoky.

Dněpr, významné ukrajinské město s předválečnou populací blížící se milionu obyvatel, leží na trase směrem k východní části země, kde probíhají nejintenzivnější boje s ruskými jednotkami.

Zdroj: Kyivindependent, Ukrainska pravda