Rusové vypisují odměny na americké a německé tanky. Doufají, že to motivuje vojáky k útoku na elitní těžké stroje

Přidat na Seznam.cz

Gubernátor sibiřského Zabajkalí Michail Osipov zavedl bonusy za ukořistění a zničení tanků Leopard a Abrams, informuje NEXTA. Za ukořistění německého Leoparda slibují v přepočtu 933 tisíc korun, za americké Abramsy zhruba 466 tisíc korun.

Několik západních zemí včetně USA a Německa minulý týden oznámilo, že poskytnou moderní bojové tanky, aby zvýšily vojenskou kapacitu Kyjeva. To Moskvu i ostatní orgány přimělo k vypsání odměny na tyto elitní stroje.

Ruské regionální dobrovolnické prapory také nabízely jednorázové platby a prémie za zničení nepřátelské těžké výzbroje. Doufají, že vidina tučného zisku namotivuje vojáky k lepším výsledkům.

Tučné odměny nabízí i společnost Fores se sídlem v Jekatěrinburgu. Vedení společnosti v pátek uvedlo, že vyplatí v přepočtu 1,5 milionu korun za dopadení nebo zničení prvního tanku. Za každé další tanky bude vyplácet zhruba 155 tisíc korun. V případě, že Ukrajina dostane stíhačky F-15 a F-16, tak společnost vypíše odměnu i na tyto stroje. Odměna za první zničený letoun bude v přepočtu 4,6 milionu korun.

Otázkou zůstává, jestli odměny nějak pomůžou špatné morálce v ruských řadách a jestli peněžní motivace přiměje ruské vojáky k tomu, aby riskovali životy proti elitním západním strojům na zabíjení.

Zdroje: NEXTA, Fores