Rusové umístili systém protivzdušné obrany přímo nad pláží v Sevastopolu na Krymu, dokazují snímky partyzánů

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští partyzáni opět monitorovali situaci na dočasně okupovaném Krymu. Agenti informují, že Rusové umístili jeden ze systémů protivzdušné obrany nedaleko turistické pláže, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

Agent zjistil, že ruská armáda nasadila systém protivzdušné obrany Tor M2KM nad pláží v Sevastopolu.

Partyzáni z Ateše připojili také snímky ruského systému Tor včetně jeho přesného umístění. Podle nich Rusové zvolili „ideální“ místo, protože umístěním tohoto komplexu ohrožují místní obyvatele.

Masivní útok na Sevastopol: Rusko obvinilo Spojené státy

Že jsou civilisté na poloostrově Krym v ohrožení, není žádnou novinkou. Před více než týdnem zažil Sevastopol útoky ukrajinských dronů a raket, při nichž zemřelo pět osob a více než sto lidí bylo zraněno. Rusko tvrdilo, že nad přístavním městem sestřelilo pět ukrajinských raket, uvedl server France24.

Podle ruského ministerstva měly způsobit četné oběti mezi civilisty fragmenty páté rakety. Rusko obvinilo z útoku Spojené státy a tvrdilo, že byly při úderu použity právě jejich rakety. Ministerstvo si předvolalo amerického velvyslance a slíbilo, že „takové akce nezůstanou bez odezvy“, informoval server NBC News.

Podle serveru RBC-Ukrajina však Ukrajina odmítá, že by její obránci zasáhli pláž na Krymu. Z údajů dostupných na internetu je prý zřejmé, že šlo o úlomky rakety ruského systému protivzdušné obrany. Navíc pokud by Ukrajina skutečně cílila na civilisty, bylo by mnohem více obětí, jak dodal mluvčí námořních sil ukrajinské armády Dmytro Pletenčuk.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, France24, NBC News, RBC-Ukrajina