Rusové se v Sevastopolu na Krymu připravují na odražení útoků ukrajinských skupin

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská partyzánská skupina ATEŠ vypozorovala, že se Rusové v Sevastopolu na Krymu připravují na útoky ukrajinských sil, informuje deník Ukrainska Pravda.

Agenti hnutí ATEŠ neustále monitoruje pohyb ruských sil na Krymu a podařilo se jim zjistit, že se ruští velitelé připravují na útoky ukrajinských sabotážních a průzkumných skupin.

Rusové proto za pomoci bojových vozidel pěchoty posilují pobřežní obrannou linii. Kromě toho Rusko zvyšuje kvůli nedávným masivním ukrajinským útokům bezpilotními letouny v okupovaném Sevastopolu počet protivzdušné obrany.

Instagramový kanál Krym.Realii uvádí, že podle očitých svědků Rusové přesouvali svou vojenskou techniku.

,,Po dálnici Tavrida ve směru z Kerče směrem na pevninskou Ukrajinu se pohyboval velký konvoj vojenských vozidel,“ informuje kanál Krym.Realii. Podle dalších informací se konvoj sestával z asi 30 vojenských stanových nákladních vozů popsaných kromě tradičních písmen V a Z také trojúhelníkovými znaky.

Sevastopol pod ukrajinským útokem

V přístavu Sevastopol byla nedávno zasažena čtyři ruská plavidla. Britský ministr obrany Grant Shapps řekl, že jde o historický okamžik pro Ukrajinu a zároveň posun v dynamice Černého moře, píše server SkyNews.

,,Zničení těchto klíčových ruských plavidel představuje významný milník,“ řekl britský ministr s tím, že Vladimir Putin již nemůže v Černém moři bezpečně operovat, navzdory tomu, že ruská flotila zde operuje již od roku 1873.

Zdroj: Ukrainska Pravda, SkyNews