Rusové se nepoučili. Pořád útočí způsobem, při kterém umírá mnoho ruských vojáků

Přidat na Seznam.cz

Válečný zpravodaj АЗОВ South se na Twitteru pustil do ruské propagandy, která informuje o údajném ústupu ukrajinských sil v Bachmutu. Uvádí, že Ukrajinci Bachmut pořád drží a že se ukrajinskému letectvu podařilo zničit dvě velitelská střediska Wagnerovy skupiny.

„Je to těžká situace, ale je to naše země a my jí rozumíme lépe, než Putin!“ napsal zpravodaj na svém Twitteru. Informaci potvrzuje i Institut pro studium války. Podle zprávy institutu z 30. listopadu ruské síly stále pokračují v bezohledných útocích, které po sobě nechávají velký počet mrtvých Rusů.

Podle Institutu se Rusové soustředí na cíle omezeného nebo rovnou nízkého strategického významu. Ruské síly od konce května nepřetržitě posílaly útoky na malé osady v okolí Bachmutu, je to šílená sebevražedná taktika, jak jsme psali v článku z dřívějška.

Krvavá ruská taktika

Rusové na obránce posílají co nejvíce vojáků pěchoty a dělostřeleckých útoků. Od května se jim však podařilo získat pouze několik kilometrů. Institut už dříve informoval, že ruské snahy o postup na Bachmut za každou cenu způsobují oslabení ruských sil. Přichází o mnoho vojáků a ztrácejí také techniku, a to vše za cenou relativně bezvýznamných osad.

I kdyby však ruské jednotky pokračovaly v postupu směrem na Bachmut a město získaly, tak by šlo o hořké vítězství, které by pravděpodobně tempo války nijak neovlivnilo. Lidské i ekonomické náklady vynaložené na brutální kampaň v okolí Bachmutu dalece převyšují jakoukoli operační výhodu, kterou mohou Rusové dobytím Bachmutu získat. Rusové tam koncentrují takovou sílu, že to může usnadnit pokračování ukrajinských protiútoků v jiných oblastech, uvádí Institut pro studium války.

Zdroje: АЗОВ South, Institut pro studium války (ISW)