Rusové se mstí Slovákům za to, že poslali na Ukrajinu stíhačky Mig-29

Přidat na Seznam.cz

Ruští hackeři zaútočili na slovenské vládní stránky poté, co země dodala letouny Mig-29 Ukrajině, uvádí slovenský server Vo svete IT. Před podobnými útoky varoval slovenský Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) už na konci února.

Útoky má na svědomí ruská hackerská skupina Anonymous RU. Její členové to ohlásili na sociální síti Telegram. Útok měl být odvetou za poslání stíhaček Mig-29 Ukrajině a zároveň i varováním před dalším podporováním Ukrajiny.

Nefungovaly weby několika státních institucí, například Ministerstva obrany, ale také Exim banky a JT banky. Všechny tyto weby a mnoho dalších stránek bylo nedostupných v době psaní tohoto článku.

Útok probíhá v tom stylu, že hackeři pošlou na zmíněné stránky tolik požadavků, až to server, který stránky provozuje, přetíží, a on spadne. Výsledkem je to, že webové stránky nefungují.

Jde o druhý větší hackerský útok na slovenské stránky v tomto roce. Stejná hackerská skupina zaútočila v lednu na weby státních institucí, ale i stránky soukromých společností, jako byly například banky či zpravodajské weby.

Zdroje: Vo svete IT, Národní bezpečnostní úřad (NBÚ), Anonymous RU (Telegram)