Rusové při pokusech o útok na Časov Jar ztrácejí až 70 % techniky, tvrdí velitel praporu

Přidat na Seznam.cz

Rusové při svých pokusech o útok na prioritní cíl, kterým je město Časov Jar, ztrácejí až nebývale mnoho techniky. Ukrajinské síly i přes nedostatek munice drží v oblasti své pozice, informuje server Ukrinform.

Jurij Fedorenko, velitel praporu bezpilotních letounů 92. útočné brigády to řekl ve vysílání ukrajinského rozhlasu. Podle něj za poslední den ruské síly nezaznamenaly v této oblasti žádný taktický úspěch. Je však znát nedostatek munice, kterému Ukrajina neustále čelí.

,,Nepřítel může vypálit 6-7 ran na jeden z našich výstřelů. Ale obranné síly podle své vůle, charakteru a zkušeností používají dostupné prostředky bezpilotních systémů a účinně porážejí nepřítele,“ dodal Fedorenko.

Podle velitele praporu Rusové trpí značnými ztrátami nejen v útočných skupinách, ale také na obrněných vozidlech. Ruské síly ztrácejí obvykle 50-70 % techniky zapojené do útočných operací.

Dobytí města Časov Jar do 9. května

Olexandr Kovalenko, vojenský a politický pozorovatel, se vyjádřil k tomu, že Rusové plánují dobýt město Časov Jar do 9. května. Podle něj jsou pro Rusy symbolická data důležitá a neustále se jim snaží přizpůsobit svá velká vítězství. Kovalenko však tvrdí, že musí Rusové plnit alespoň základní úkoly, jakými jsou dobytí Bohdanivky, Invanivského, Kliščivky a Andrijivky. Až poté budou moci zahájit intenzivnější útočné akce. Zatím k tomu prostor nemají, protože tato území jsou pod plnou nebo částečnou kontrolou ukrajinských sil, píše server Espreso.

Zdroj: Ukrinform, Espreso