Rusové přes noc masivně zaútočili na ukrajinské elektrárny

Přidat na Seznam.cz

Rusové v noci z 28. na 29. března opět masivně zaútočili na energetická zařízení raketami a drony, píše deník Ukrajinska Pravda.

Provozovatel energetické sítě Ukrenergo v pátek oznámil, že ruské rakety a drony zasáhly tepelné a vodní elektrárny ve střední a západní Ukrajině, což je poslední útok na již tak poškozenou energetickou infrastrukturu, píše The Economic Times.

„V noci Rusové znovu udeřili na energetická zařízení v rámci masivního a kombinovaného útoku,“ uvedla společnost Ukrenergo v aplikaci Telegram.

Ukrajinský ministr energetiky German Galuščenko rovněž řekl, že dnes ráno byla napadena energetická zařízení v Dněpropetrovské, Poltavské a Čerkaské oblasti. „Zařízení na výrobu elektřiny byla terčem útoků bezpilotních letounů a raket,“ uvedl Galuščenko.

Největší soukromá energetická společnost DTEK napsala, že byly napadeny její tři tepelné elektrárny. „Zařízení byla vážně poškozena. Po ukončení útoku energetici neprodleně zahájili odstraňování škod,“ uvedla společnost v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram.

Ukrajinský distributor elektřiny Yasno tento týden uvedl, že společnost DTEK ztratila asi 50 % své kapacity poté, co byla zasažena ruskými raketami a útoky dronů.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, The Economic Times