Rusové posilují námořní základnu v Novorosijsku, odhalují ukrajinští partyzáni

Přidat na Seznam.cz

Rusové opevňují svou námořní základnu v Novorossijsku (Krasnodarský kraj, Rusko) v naději, že se ubrání před ukrajinskými námořními bezpilotními letouny, uvádí kanál Telegram partyzánského hnutí Ateš.

„Agenti hnutí Ateš v Novorossijsku sledují snahy ruských úřadů o posílení námořní základny Černomořské flotily,“ stojí ve zprávě. Zejména Rusové instalují různé obrany proti námořním dronům, píše deník RBC-Ukraine. „Pozorujeme instalaci podvodních sítí a plovoucích bariér, které by teoreticky měly bránit útokům dronů. Kromě toho se vylepšují systémy protivzdušné obrany a radar,“ dodalo hnutí Ateš.

Novorossijsk je největší obchodní přístav v jižním Rusku, který se nachází v Krasnodarském kraji. Po úderu na velitelství Černomořské flotily v Sevastopolu v září 2023 Rusové nasadili 14 lodí do přístavu Novorossijsk, napsal portál Online.ua.

Navzdory ruskému úsilí ukrajinské obranné síly nadále útočí na cíle v Novorossijsku. Dne 17. května Rusové hlásili výbuchy v Novorossijsku, přičemž byl napaden přístav.

Později vyšlo najevo, že Bezpečnostní služba Ukrajiny a Hlavní zpravodajská správa podnikly útoky s využitím více než stovky bezpilotních letounů na okupační cíle v Sevastopolu, Tuapse a Novorossijsku.

Zdroj: RBC-Ukraine, Online.ua

.