Rusové nejspíš sestřelili na okupovaném Krymu svou vlastní stíhačku. Záběry ukazují padající letoun v plamenech

Přidat na Seznam.cz

Ve čtvrtek v podvečer šlo na okupovaném Krymu slyšet exploze. Na území Krymského poloostrova v Sevastopolu se zřítil ruský stíhací letoun, který měli sestřelit sami Rusové, informuje server RBC-Ukrajina.

Místní obyvatelé tvrdili, že na Krymu došlo nejprve k sestřelení ruského vojenského letounu a šlo pravděpodobně o Su-34 nebo Su-35.

Podle deníku Ukrainska Pravda mohlo jít i o stíhačku Su-27. Místní telegramové kanály zveřejnily video padajícího hořícího letadla s informací, že v Sevastopolu ruští vojáci sestřelili své vlastní letadlo, které vzlétlo z letiště Belbek. Gubernátor města uvedl, že „vojenské letadlo se zřítilo do moře“. Přesná příčina této havárie doposud není známá.

Záběry ukazují padající letoun v plamenech.

Pilot letounu se katapultoval

Ruská média uvedla, že okolo 17. hodiny kyjevského času se na sociálních sítích objevilo video, které zachycovalo padák. Pilotovi ruského stíhacího letounu se podařilo katapultovat a vyzvedli jej záchranáři záchranné služby. Podle informací místního úřadu byl pilot vyzvednut v moři 200 metrů od Sevastopolského pobřeží a jeho život není ve stavu ohrožení, píše server RBC-Ukrajina.

Zdroj: RBC-Ukrajina, Ukrainska Pravda