Rusové mají problém s nedostatkem munice. Rozhodli se používat vyřazenou munici a zavést přídělové limity

Přidat na Seznam.cz

Britské ministerstvo obrany ve svém úterním ranním shrnutí vývoje na Ukrajině uvedlo, že ruské jednotky na frontě pociťují vážný nedostatek munice.

,,V posledních týdnech se nedostatek munice pro ruské dělostřelectvo pravděpodobně zhoršil do té míry, že na mnoha místech fronty byly zavedeny extrémně přísné přídělové limity,“ začalo své prohlášení britské ministerstvo obrany, jak uvádí deník Washington Post.

Britské ministerstvo obrany dále uvedlo, že to zřejmě zapříčinilo fakt, že ruské jednoty na základě toho nebyly schopny docílit žádných významných výsledků. ,,To bylo téměř jistě důvodem, proč ruské jednotky nebyly v poslední době schopny provést žádné významné útočné operace,“ dodalo britské ministerstvo, jak uvádí portál CNBC.

Kvůli nedostatku munice Rusko sáhlo po starých zásobách, které byly dříve klasifikovány jako nevhodné k použití. Jsou to například munice, které jsou uloženy ve skladech munice a slouží spíše jako výstavní kousky.

Britské ministerstvo rovněž uvádí, že Rusko stále více uplatňuje direktivní metody při řízení svého vojensko-průmyslového komplexu, neboť si uvědomuje, že jeho obranné výrobní kapacity jsou zranitelným místem v případě toho, co se v Rusku oficiálně nazývá speciální vojenská operace – invaze na sousední Ukrajinu.

Zdroje: Washington Post, CNBC