Ruským bezpečnostním složkám se podařilo zmařit falešnou bombovou hrozbu. Měla za ni stát soukromá bezpečnostní firma

Přidat na Seznam.cz

Ruské bezpečnostní a donucovací orgány ve čtvrtek oznámily, že zmařily falešnou bombovou hrozbu, kterou údajně zorganizovala soukromá bezpečnostní firma, píše server The Moscow Times.

Vyšetřovatelé uvedli, že tři členové neznámé bezpečnostní organizace v oblasti dopravy nainstalovali loni v listopadu tři falešné bomby pod dva silniční mosty ve městě Tver, 160 km severozápadně od Moskvy.

„Poté telefonicky poskytli falešnou informaci o chystaném teroristickém činu,“ uvedla v prohlášení regionální pobočka ruského Vyšetřovacího výboru, která vyšetřuje závažné trestné činy.

Dva muži byli obviněni z vědomého ohlášení falešného teroristického činu, což je trestný čin, za který hrozí až osm let vězení, píše server Ria Novosti.

Třetí podezřelá žena údajně uprchla z Ruska a byla zařazena na seznam mezinárodně hledaných osob. Federální bezpečnostní služba (FSB) uvedla, že ve skupině byli „manažeři a zaměstnanci“ firmy zajišťující bezpečnost dopravy, informovala ve čtvrtek státní tisková agentura RIA Novosti.

FSB ani Vyšetřovací výbor tuto organizaci neidentifikovaly, ani nezveřejnily roli ženy.

„Žena podezřelá z nezákonného jednání se v inkriminovaném období nenacházela na území Ruska,“ citovala FSB.

Zdroj: The Moscow Times a Ria Novosti