Ruský zpěvák vydal píseň, která oslavuje ruské střely a podněcuje útok na USA

Přidat na Seznam.cz

Ruský popový zpěvák Denis Maidanov přispěchal s písní oslavující mezikontinentální rakety Sarmat, které by měly být schopné zasáhnout i hlavní město USA. Na západě se této raketě přezdívá Satan II.

S odkazem na píseň, která se v Rusku těší veliké oblibě, přispěchal server Nexta na svém twitterovém účtu. Ten k příspěvku doplnil, že Rusko opět hrozí jadernými zbraněmi, v tomto případě raketami, u kterých se dá pochybovat, že jimi Ruská federace disponuje v takovém množství, aby se zvýšilo riziko případného jaderného konfliktu.

Rusko úspěšně otestovalo Raketu Sarmat v dubnu tohoto roku. Samotný test západ nijak neznepokojil a podle expertů byl považován hlavně za formu propagandy Vladimíra Putina pro ruské publikum.

„Není to poprvé, co se Putin chlubí silou této rakety. Sarmat zmínil v projevu v roce 2018 jako jednu z řady nových zbraní, které podle něj učiní obranu NATO zcela zbytečnou.“ komentoval novinář Brad Lendon ze stanice CNN.

Střely Sarmat mají nahradit vysloužilé sovětské střely SS-18 Satan. Nejedná se tedy o žádný technologický zlom ve vývoji ruských raket. To ovšem ruské propagandě nebrání, aby i sebemenší zlepšení servírovala domácímu publiku jako vrchol inovace. Důkazem je nejnovější počin na poli ruské populární hudby.

Zdroj: CNN, Nexta, redakce