Ruský želví tank byl zajat, ukazují záběry. Ukrajinci ukořistili neporušený exemplář

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské síly ukořistily zcela neporušený exemplář zvláštního ruského „želvího tanku“, jak informoval server Militarniy. Součástí zajetí byla i posádka.

Záběry kolující po internetu ukazují unikátní upravený tank, který se vyznačuje velkou kovovou nástavbou připomínající želví krunýř. Tato konstrukce má tank chránit před zásahy dronů a střepinami při útocích. Tank byl původně znehybněn na frontové linii, než se ho zmocnili ukrajinští vojáci.

Želví krunýř sice poskytuje určitou ochranu proti lehčím ozbrojeným dronům a střepinám, ale proti těžším zbraním a protitankovým střelám poskytuje minimální ochranu.

Takové střely mohou snadno proniknout kovovou skořepinou a způsobit vážné poškození tanku a jeho posádky, píše server Defence Blog.

Zachycené záběry ukazují, jak ukrajinští vojáci lezou do kovové nástavby a zadržují dva ruské vojáky uvnitř. Tank, který je nyní trofejí, byl převezen na ukrajinské pozice. Zprávy naznačují, že tank a jeho posádku zajala 22. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinských ozbrojených sil.

Zdroj: Militarniy a Defence Blog