Ruský voják se chlubil své ženě, jak po výsleších podřezává ukrajinské válečné zajatce. Ukrajinci pracují na jeho dopadení

Přidat na Seznam.cz

Bezpečnostní služba Ukrajiny (SSU) získala potvrzení, že Rusové po výslechu brutálně popravují ukrajinské válečné zajatce. Doslechli se to na zachyceném hovoru ruského vojáka.

Je třeba poznamenat, že SSU zachytila tento hovor na východní frontě Ukrajiny. Voják v něm volá ženě a podrobně vypráví, jaké to je, podřezat hrdlo živého člověka. Dodává, že to udělal už mnohokrát a že to musí dělat v noci.

Ruské barbarství

„Lidé, kteří se stanou válečnými zajatci… nemá smysl je držet při životě. Už z nich máme všechny informace, takže je třeba se jich zbavit,“ podal své ženě ponuré svědectví o ruských praktikách. Naznačil tak, že pro ně životy ukrajinských vojáků nemají žádnou cenu.

Jsou to pouze složky informací z masa a krve, a když jsou tyto složky vybrány, tak nemá cenu se o ně dál starat. A tak se jich chladnokrevně zbavují, nožem, protože náboj má pro Rusy větší cenu než lidský život.

Katovi na stopě

SSU konstatuje, že již identifikovala kata, jeho osobní údaje, místo výkonu služby a společenský okruh. Muž na zvukovém záznamu je Jevgenij Suchko z ruské Novgorodské oblasti, narozený v roce 1995. Na podzim roku 2022 byl odveden do armády a od té doby je se svou jednotkou nasazen v Charkovské oblasti.

„SSU usiluje o to, aby Suchko a všichni váleční zločinci z Ruské federace byli za svá zvěrstva potrestáni. Ukrajinská tajná služba vyšetřuje více než 35 tisíc trestních řízení v souvislosti s porušováním zákonů a válečných zvyklostí,“ cituje Bezpečnostní službu server Ukrainska Pravda, který celou nahrávku přeložil.

Zdroje: Bezpečnostní služba Ukrajiny (SSU), Ukrainska Pravda, redakce