Ruský voják pětkrát utekl, aby nemusel bojovat na Ukrajině. Pětkrát ho přinutili, aby se vrátil zpět na frontu

Přidat na Seznam.cz

Ruský voják se pětkrát pokusil uprchnout z války na Ukrajině a pětkrát byl chycen. Nebyl popraven nebo zavřen do vězení. Místo trestu, jaký by člověk od barbarského Ruska, kde vojáci dostávají rozkazy zabíjet vlastní prchající spolubojovníky, ho poslali zpátky do nelítostného mlýnku na maso, uvádí server IBTimes.

Voják je nyní ve vazbě Bezpečnostní služby Ukrajiny a svým věznitelům sdělil, že on a více než dalších 130 rekrutů z jeho pluku odevzdali zbraně a odmítli nadále pokračovat v konfliktu. Ruské velení je však odmítlo propustit a on se pokusil o útěk.

Za ztrátu kuráže nemohl jejich pacifismus, údajně to bylo ze strachu. Ukrajinské síly prý vojákům nahnaly takový strach, že se po první bitvě všech 135 rekrutů rozhodlo, že odevzdají své zbraně a odmítnou bojovat, uvedly Bezpečnostní síly Ukrajiny ve videu.

Voják pětkrát uprchl a pokaždé byl znovu chycen a poslán zpět na frontu. Později byl zajat ozbrojenými silami Ukrajiny, které ho umístily do vazby. „Tolikrát se mě snažili poslat zpátky na frontu… vždy jsem utekl. Pětkrát mě našli a poslali zpátky,“ řekl voják ve videu.

Muž s rakovinou dostal místo léčby Kalašnikov

V listopadu uprchlo z ruského vojenského výcvikového zařízení v Uljanovsku více než 20 mobilizovaných mužů z Mordovské republiky. Nejméně jeden z uprchlých mužů byl voják s diagnostikovanou rakovinou. Voják se nakonec k jednotce vrátil, jak vyplývá ze zprávy mediálního projektu 7×7, kterou přeložil server The Insider.

Zdroje: International Business Times, Bezpečnostní služba Ukrajiny, Belaruski Hajun, 7×7, The Insider, redakce, Pravda24