Ruský voják dostal milion rublů za cílené zničení německého tanku na Ukrajině

Přidat na Seznam.cz

Ruský voják, který v bojích na Ukrajině zničil německý tank Leopard, dostal od soukromé nadace odměnu milion rublů, což je v přepočtu 260 tisíc korun, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany na svých oficiálních stránkách.

Ministerstvo zveřejnilo video, na němž voják Andrej Kravcov na nemocničním lůžku přebírá certifikát o odměně od trojnásobného olympijského vítěze v zápase řecko-římském Alexandera Karelina. Ministerstvo neuvedlo, kdy a kde Kravcov tank zničil, ani proč se léčí v nemocnici.

Podle videa to vypadá, že mu chybí pravá ruka. Karelin při předávání soukromého certifikátu o odměně řekl: „Jsou to úžasné dodatečné odměny pro lidi, kteří způsobili nepříteli značné škody, navíc k tomu, co už dává stát.“ Odměna byla vyplacena z fondu zřízeného soukromou podnikatelskou skupinou, píše web Ria.ru.

Rusko tvrdí, že jeho vojáci od zahájení ukrajinské protiofenzívy tento měsíc zničili řadu tanků Leopard německé výroby a bojových vozidel Bradley dodaných Spojenými státy, jak uvádí ruský webový portál rtvi.com.

Ruské ministerstvo obrany minulý týden uvedlo, že od začátku války na Ukrajině vyplatilo individuální odměny více než 10 000 ruských vojáků – za zničení nebo ukořistění ukrajinských nebo Západem dodaných těžkých zbraní. Uvedlo, že vyplatilo 100 tisíc rublů za tank a 300 tisíc rublů za letadlo.

Zdroje: Ria.ru, rtvi.com