Ruský velitel poslal 120 vojáků na průzkumnou misi. Celá skupina byla vyhlazena ukrajinskými obránci

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská rozvědka zveřejnila zachycenou nahrávku, ve které ruský voják hovoří po telefonu o ruské situaci na frontě. Hovor odhaluje brutální bezohledné praktiky ruských velitelů, kteří posílají své vojáky do bojů, aniž by předtím provedli adekvátní průzkum. Celý záznam přeložil válečný zpravodaj Dmitrij z WarTranslated.

Podle vojáka měl krveprolití na svědomí velitel 503. pluku, ke kterému byl voják přidělen. „Poslal skupinu 120 chlapů do nějaké vesnice, Scherbaky nebo tak nějak. Na průzkum. Zkontrolovali vesnici dronem, nikoho neviděli. Všech 120 chlapů tam vešlo. Všichni byli zabiti. Ukrajinci si dávají záležet…“ popisoval muž událost neutrálním, konverzačním tónem, který svědčil o tom, že je na podobné válečné hrůzy zvyklý.

Měli útočit, místo toho se musí bránit

Voják už dle svých vlastních slov ztratil veškeré iluze. „Měli jsme přejít do útoku,“ stěžoval si. „Místo toho nás ale ostřelují,“ dodal a odhalil ruský plán únorové ofenzivy. Ruská federace chtěla údajně během výročí zahájení války na Ukrajině (24. února) zasáhnout Kyjev raketami a zastrašit ukrajinské obránce, přinutit je, aby se stáhli. To se však nestalo, k bombardování sice došlo, ukrajinští obránci však nadále drží své pozice.

V nahrávce také hovořil o osudu elitního ruského tanku, který má údajně nerozbitný pancíř. „Napravo od nás, asi 300 metrů daleko, byl ukrytý T-90. Sledovali jsme, jak přiletěly 3 drony a pozorovaly území. Zeptali jsme se přes vysílačku, či drony to jsou. Prý ne naše. Tak jsme po nich začali střílet. Jeden dron se ale přiblížil a hodil na tank granát. Věž tanku vyletěla 20 zasraných metrů do vzduchu a odletěla pryč. Zůstala po ní obrovská díra…“ popisoval Rus údajný zásah ukrajinského dronu, který však není možné potvrdit z nezávislých zdrojů, stejně jako vyhlazení 120 ruských průzkumníků.

Zdroje: Ukrajinská rozvědka, Dmitrij (WarTranslated)