Ruský tank střílel do vlastních řad a zabil 20 odvedenců. „Naši velitelé jsou hajzlové, zabíjejí vlastní lidi,“ říká ruský voják v zachyceném telefonátu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská rozvědka zachytila telefonát mezi ruským vojákem a jeho matkou. Voják popisuje teror války a zmatek v ruských řadách. Jeden takový incident vyvrcholil v údajné zabití více než 20 nově příchozích vojáků. Informaci nelze ověřit z oficiálních zdrojů. Celou nahrávku přeložil a nahrál Dmitri z WarTranslated.

Údajně se to stalo, když dorazil třetí prapor vojáků z Jaroslavi. Měly to být ruské posily, 20 z nich však bylo zabito. Sám voják z telefonátu nebyl zraněn a tak mohl o hrůzné události vyprávět vlastní matce.

„Ve skutečnosti to byl náš vlastní tank. Vystřelil dvakrát a 20 chlapů jen tak zmizelo. Naši velitelé jsou hajzlové. Zabíjejí své vlastní…“ pokračoval voják a prohlásil, že jim přátelská palba způsobuje větší ztráty než ukrajinské síly.

Štěstí v neštěstí

S nepatrnou pýchou v hlase pak voják přiznal, že je nyní jedním z velitelů. Zda jde o jednoho z výše postavených velitelů, nebo pouhého důstojníka, to nelze z telefonátu poznat. S největší pravděpodobností se však vyskytl v situaci, kdy důstojnickou funkci dostal buď kvůli tomu, že jeho předchůdce převeleli, nebo zabili.

Co si to dovolují?!

Voják i jeho matka však vyjádřili vlastenecký zápal pro ruskou zločineckou invazi. „Není to žádný vtip, je to dost vážné. Ostřelují naše vlastní ruská města,“ stěžovala si matka, zcela ovládnutá ruskou propagandou.

Zdroje: Ukrajinská rozvědka, WarTranslated, redakce