Ruský raketový útok zabil 9 civilistů v rodném městě Zelenského a dalších 29 zranil

Přidat na Seznam.cz

Ruské ozbrojené síly spustily novou vlnu smrtících útoků na Ukrajinu a ve středu při nich zahynulo nejméně devět civilistů. Tento útok přišel den před summitem lídrů zemí, které patří mezi hlavní podporovatele Ukrajiny, na němž se bude řešit možnost zpomalení ruské ofenzivy, píše BBC.

Podle ukrajinských úřadů byl při ruském raketovém útoku na obytný dům v rodném městě prezidenta Zelenského Kryvyj Rih kromě devíti mrtvých zraněno dalších 29 osob včetně pěti dětí, informuje deník Euro News.

Zelenskyj vyjádřil upřímnou soustrast rodinám obětí a na sociální síti uvedl, že tento incident dokládá nutnost posílit protivzdušnou obranu Ukrajiny moderními systémy, které by mohly zajistit maximální ochranu civilistům a městům. „Naléhavě je potřebujeme,“ napsal.

Mezitím ruský řízený nálet o váze 500 kg zasáhl obytnou čtvrť ve městě Kostiantynivka, kde bylo zraněno šest lidí a poškozeno 13 obytných budov.

Pondělní nálet poškodil nejméně 13 obytných výškových budov, rozbil okna a zničil balkony. Jedna budova se zcela zřítila.

Zdroj: BBC, Euro News