Ruský ministr obrany navštívil ukrajinskou frontu v rámci zimních příprav

Přidat na Seznam.cz

Ukrajina – Ruský ministr obrany Sergej Šojgu během návštěvy velitelského stanoviště na východní Ukrajině nařídil vyšším důstojníkům připravit vojáky na zimu, uvedla ve středu armáda podle deníku The Moscow Times.

Šojgu byl zachycen při návštěvě velitelského stanoviště Vostok, kde byl údajně informován o situaci na frontové linii. Ministerstvo obrany neuvedlo, kdy přesně generál návštěvu uskutečnil.

Šojgu si také vyslechl zprávy o probíhajících přípravách na zimní boje, což signalizuje odhodlání Moskvy pokračovat ve vedení nyní již 21 měsíců trvající války i v příštím roce.

Podle ministerstva obrany Šojgu upozornil zejména na včasné a dostatečné zajištění nových zimních uniforem a zateplené obuvi pro veškerý personál.

Šojguova návštěva byla ohlášena necelý týden poté, co prezident Vladimir Putin podnikl cestu na vojenské velitelství ministerstva obrany v Rostově na Donu, které dohlíží na ruskou invazi.

Šojgu i Putin uskutečnili své cesty v době, kdy ruské jednotky v posledních týdnech zintenzivnily útoky na průmyslové město Avdijivka na východě Ukrajiny, píše deník Kyiv Post.

Šojgu tuto válečnou zónu naposledy navštívil na začátku srpna.

Zdroj: The Moscow Times, Kyiv Post