Ruský generál byl vyhozen, měl na svědomí obrovské počty obětí ruských vojáků, které posílal na smrt

Přidat na Seznam.cz

Generálplukovník Rustam Muradov byl odvolán z funkce velitele Východního vojenského okruhu a zbaven velení na Ukrajině, a to pouhých sedm měsíců po svém jmenování, řekly dva nejmenované vojenské zdroje deníku The Moscow Times.

V únoru ve Vuhledaru poslal Rustam Muradov armádu do minových polí a pod ukrajinskou dělostřeleckou palbu, přičemž během tří dnů ztratil dvě elitní brigády námořní pěchoty a 103 kusů techniky, včetně 36 tanků, uvádí nizozemská skupina Oryx, která sleduje ztráty ruské techniky a využívá údaje z otevřených a ověřitelných zdrojů. Ve stejné době přišly ukrajinské síly pouze o 20 kusů techniky.

Šílený idiot

Jeden z přeživších příslušníků ruské brigády řekl v únoru ruskému regionálnímu zpravodajskému webu 7×7, že ztráty byly tak vážné, že jedné z rot jednotky zůstalo pouze osm mužů (v plném počtu má každá rota asi 100 mužů).

Zdroj listu The Moscow Times z Východního vojenského okruhu spojoval odvolání generála s vysokým počtem obětí u Vuhledaru. „Byl suspendován, protože to byl šílený idiot, který byl schopen nařídit vojákům, aby šli na jistou smrt. Hodně lidí si na něj stěžovalo,“ uvedl zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

Zdroje: The Moscow Times, Oryx, 7×7, Twitter