Rusko zvýšilo počet útoků na železniční infrastrukturu. Cílem je narušit pohyb vojenského nákladu

Přidat na Seznam.cz

Vysoce postavený ukrajinský bezpečnostní zdroj uvedl, že Rusko zvýšilo počet útoků na železniční infrastrukturu s cílem narušit pohyb vojenského nákladu, který zahrnuje západní pomoc. Zdroj uvedl, že cílem zvýšeného počtu smrtících útoků je zničit železniční zařízení a „ochromit dodávky a pohyb vojenského nákladu“ před plánovanou ruskou ofenzívou, píše deník The Kyiv Post.

Ruské síly mají oproti ukrajinským silám na celé frontové linii palebnou a personální převahu a Kyjev varoval, že boje budou v nadcházejících týdnech obzvláště obtížné, píše deníky The Moscow Times.

Zvýšení počtu smrtících útoků má za cíl zničit železniční zařízení a „ochromit dodávky a pohyb vojenského nákladu“ před plánovanou ruskou ofenzívou, uvedl zdroj. „Jedná se o standardní kroky před ofenzivou,“ dodal.

Regionální představitelé a ukrajinský železniční operátor Ukrzaliznycja oznámili nárůst smrtících úderů na železniční zařízení. Při ruském raketovém útoku na východní Doněckou oblast byli podle společnosti zabiti tři železniční zaměstnanci a další čtyři byli zraněni. Deset civilistů bylo zraněno také ve čtvrtek při útoku ruských sil na železniční zařízení v Balaklii v Charkovské oblasti. „Zaznamenáváme údery související s železniční logistikou, které zasahují převážně civilní objekty,“ řekl Oleksandr Percovskij, vedoucí osobní dopravy ve společnosti Ukrzaliznycja.

Ruské ministerstvo obrany v pátek uvedlo, že jeho síly zasáhly „západní zbraně a vojenské vybavení“ přepravované po železnici o den dříve v Doněcké oblasti a zaměřily se také na železniční zařízení v Charkovské oblasti.

Zdroj: The Kyiv Post, The Moscow Times