Rusko zintenzivňuje svou aktivitu v Charkovské oblasti. Ruské síly se pokusily prolomit ukrajinskou obranu

Přidat na Seznam.cz

Rusko se stalo aktivnějším v ukrajinské Charkovské oblasti nacházející se na severu Ukrajiny. Podle náčelníka vojenské správy útočí zejména na město Vovčansk, uvádí deník Ukrainska Pravda.

Také projekt DeepState uvedl, že Rusové začali intenzivně ostřelovat pohraničních osad Charkovské oblasti, především města Vovčansk. K útoku přitom používají různé palebné prostředky a aktivně využívají také systémy elektronického boje a bezpilotní letouny.

V pohraničí Charkovské oblasti dochází k bojům. Rusové se snaží proniknout do vesnic podél hranice, dostupné zdroje však neumožňují Rusům postup hluboko do ukrajinského území.

Později přišla informace, že kvůli četnému ruskému ostřelování dochází k evakuaci obyvatel města Vovčansk a okolních obcí, píše deník Ukrainska Pravda.

Pokus o prolomení ukrajinské obrany

Ministerstvo obrany informovalo, že se ruské jednotky pokusily brzy ráno prolomit v této oblasti ukrajinskou obranu krytím obrněných vozidel. Podle serveru RBC-Ukrajina ukrajinské síly útok odrazily, i nadále však dochází k bojům.

,,Byly vyslány záložní jednotky, aby posílily obranu v tomto úseku fronty. Ozbrojené síly Ukrajiny nadále zadržují ofenzívu nepřítele,“ uvedlo ukrajinské ministerstvo obrany.

Ruská ofenzíva Charkovské oblasti

Již dříve se informovalo o možné ruské ofenzívě na Charkovskou a Sumskou oblast, uvádí server RBC-Ukrajina. Šéf ukrajinského Centra pro boj proti dezinformacím uvedl, že Rusko má k dispozici zdroje, aby došlo ke zvýšení útočných akcí v pohraničních oblastech Charkovské oblasti, nejde však přímo o útok na město Charkov.

Zdroj: Ukrainska Pravda, RBC-Ukrajina