Rusko zažívá dvě ztráty v jediném dni. Hlídková loď a ledoborec v plamenech

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská rozvědka informovala, že 29. února došlo k požáru jedné z lodí ruské pohraniční služby Federální bezpečnostní služby (FSB) v Azovském moři. Ve stejný den došlo k požáru i dalšího ruského plavidla, uvádí server Defense Express.

Ruský hlídkový člun zachvátil požár v strojovně, posádka proto urychleně požádala o evakuační skupinu. Ukrajinská rozvědka zachytila rozhovor mezi posádkou lodi. Obranné zpravodajství Ukrajiny dále uvedlo, že Rusko utrpělo ztráty pěti pasažérů, přitom příčina požáru se bude ještě objasňovat, stejně jako povaha ztrát.

Požár ledoborce Jermak

Jde přitom o již druhý incident během jediného dne, kdy ruská plavidla postihl požár. V petrohradském přístavu došlo k požáru ledoborce Jermak. Ruské ministerstvo pro mimořádné situace zveřejnilo video plavidla zahaleného kouřem.

Podle prvotních informací na spodní palubě ledoborce začaly hořet odpadky. Jiný zdroj uvádí, že k požáru došlo následkem svářečských prací, uvádí server Newsweek. Na místo dorazili hasiči a snažili se oheň uhasit, aby se předešlo jeho šíření. Bylo zahájeno vyšetřování přesné příčiny požáru. Doposud není jasné, zda došlo k nějakým obětem. Server RBC-Ukrajina píše, že podle ministerstva pro mimořádné události je plavidlo mimo provoz a je určeno k sešrotování.

Zdroj: Defense Express, Newsweek, RBC-Ukrajina