Rusko vyslalo do masových útoků na Charkovskou oblast africké žoldáky

Přidat na Seznam.cz

Podle zdroje ukrajinských partyzánů z velitelství 44. armádního sboru Ruské federace využívají Rusové při útocích na Charkovskou oblast africké žoldáky. Mnoho z nich se přitom po těchto masových útocích již nevrátí, uvádí server UNIAN.

Ukrajinští partyzáni tvrdí, že Rusko posílá na ofenzívu v Charkovské oblasti africký žoldnéřský sbor. V této oblasti již jsou nasazeni vojáci, kteří bojovali v Mali a Libyi. Vojáci jsou rekrutováni z chudých zemí především proto, aby Rusko mohlo kompenzovat své ztráty. Tito žoldáci však nejsou na takovou válku připraveni a Rusko je na frontu posílá s vědomím, že se většina z nich z bojiště nevrátí. Hnutí Ateš poznamenalo, že všechny tyto chudé země by měly zvážit, zda jim stojí za to s Ruskem spolupracovat.

Ukrajinská rozvědka o ofenzívě věděla

V Charkovské oblasti probíhají v současné době tvrdé boje, i když městu Charkovu podle ukrajinské armády bezprostřední hrozba nehrozí. Podle nejnovějších informací o ruských plánech na ofenzívu v této oblasti ukrajinská rozvědka věděla, píše server RBC-Ukrajina.

,,Můžeme říct, že akce nepřítele v tomto směru začaly podle plánu, který byl znám,“ řekl zástupce Hlavního ředitelství rozvědky Andrij Jusov s tím, že v této ozsáhlé ruské ofenzívě v Charkovské oblasti se bojů účastní také ukrajinské speciální jednotky.

Rusové do oblasti vrhli vojáky Moskevského a Leningradského vojenského okruhu. Bylo na ně apelováno, aby se vzdali. Vzhledem k rozsahu ruské operace a odhadovaných ztrát, které z ní vyplývají, bylo podle Jusova rozhodnuto o otevření dalšího tábor pro ruské válečné zajatce na Ukrajině.

Zdroj: UNIAN, RBC-Ukrajina