Rusko viní USA ze smrtícího nedělního raketového útoku na obyvatele Krymu. Umíraly i děti

Přidat na Seznam.cz

Rusko obvinilo Ukrajinu a USA z raketového útoku na okupovaný Krym, při němž údajně zemřelo pět lidí včetně tří dětí a přes sto bylo zraněno, píše deník The Moscow Times.

Podle ruských úřadů raketa explodovala nad plážovou oblastí Sevastopolu a zasáhla rekreanty troskami. Ruské ministerstvo obrany označilo incident za úmyslný útok na civilisty s použitím amerických raket, informuje deník SCMP.

Sevastopol, hlavní přístav na anektovaném Krymu, je častým terčem ukrajinských útoků, ale tento byl výjimečně smrtící. Zasáhl oblast s plážemi a hotely. Na sociálních sítích se objevila videa prchajících lidí.

Rusko zahájilo vyšetřování „teroristického činu“. Tvrdí, že sestřelilo čtyři z pěti raket, ale úlomky dopadly na pobřeží. Obvinilo USA z poskytnutí raket a satelitních dat a varovalo před odvetou.

Ukrajina incident nekomentovala. Došlo k němu den po ruském útoku na Charkov, při němž zemřeli dva lidé. Další útoky na Charkov si vyžádaly další oběti.

Mezitím ukrajinský dron údajně zabil jednoho člověka v ruské Belgorodské oblasti. Zelenskyj vyzval spojence, aby podpořili útoky na ruském území s cílem zastavit ruskou agresi.

Zdroj: The Moscow Times, SCMP