Rusko v noci vypálilo z Černého moře 25 řízených střel, 23 z nich bylo zničeno, potvrdil generál Zalužnyj

Přidat na Seznam.cz

V noci na 9. května zaútočili ruští okupanti na Ukrajinu dvěma vlnami raket, z nichž většinu sestřelily ukrajinské síly protivzdušné obrany. Na Telegramu to oznámil vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj, informuje deník DW a deník Gordon.

„Celkem během dvou vln ostřelování Ukrajiny v noci z 9. na 10. května 2023 ruští okupanti odpálili 25 raket Kalibr a X-101/X-555 s plochou dráhou letu. Z nich 23 bylo zničeno protivzdušnou obranou Vzdušných sil Ozbrojených sil Ukrajiny ve spolupráci se složkami ukrajinských obranných sil,“ uvádí se v prohlášení.

Podle Zalužného 8. května kolem 22.00 nepřítel vypálil osm řízených střel Kalibr z nosičů v Černém moři na východní oblasti země. Všech osm zničila protivzdušná obrana velitelství letectva Vostok.

A blíže ke 4.00 hodině 9. května podle vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Rusové odpálili 17 řízených střel X-101/X-555 ze strategických letounů – čtyř Tu-95MS (oblast Kaspického moře). Čtrnáct z těchto řízených střel bylo sestřeleno silami protivzdušné obrany velitelství letectva „Střed“ a další byla zničena v prostoru odpovědnosti velitelství letectva „Jih“.

Zdroj: DW, Gordon