Rusko uvedlo, že země NATO překročily červenou čáru a musí počítat se všemi možnými následky

Přidat na Seznam.cz

Zástupce stálého zástupce Ruska při OSN Dmitrij Poljanskij uvedl, že Rusko vysílá stále více signálů, že země NATO již překročily některé červené linie a je třeba počítat s následky, které plynou z eskalace, informuje ukrajinská agentura Unian.

Toto prohlášení pronesl v rozhovoru s americkou novinářkou Kim Iversenovou. V souvislosti s dodávkami zbraní Ukrajině ze strany západních spojenců poznamenal, že v konfliktu s jadernou mocností je třeba zvážit všechny možnosti.

„Vysíláme stále více signálů, že některé červené linie byly překročeny, ale možná ty nejčervenější ještě překročeny nebyly. A když máte co do činění s jadernou mocností, jako je Rusko, musíte zvážit všechny možnosti, pokud chcete způsobit další a další eskalaci,“ řekl Poljanskij.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv již dříve prohlásil, že prohra jaderné mocnosti by mohla vyvolat jadernou válku. Hlava ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill, poté prohlásil, že touha zničit Rusko by znamenala konec světa, uvedl deník Ukrajinští patrioti.

Po osmém zasedání kontaktní skupiny pro obranu Ukrajiny ve formátu Ramstein, Medveděv prohlásil, že Rusko čeká těžké období. Naopak Volodymyr Zelenskyj se v úterý nechal slyšet, že Rusko shromažďuje síly a připravuje se na odvetu.

Zdroj: Unian, Ukrajinští patrioti