Rusko umístilo kolem Krymského mostu několik bárek, ukazují snímky

Přidat na Seznam.cz

Během posledního 1,5 měsíce Rusko umístilo podél Krymského mostu více než 25 bárek, které mají sloužit jako zábrana proti potenciálním útokům ukrajinských námořních dronů, píše server Defence Blog.

Tento krok podtrhuje pokračující úsilí o zabezpečení mostu, známého také jako most přes Kerčský průliv, který spojuje Tamanský poloostrov v Krasnodarském kraji v Rusku s Kerčským poloostrovem na Krymu.

Krymský most, který Rusko postavilo po anexi Krymu v roce 2014, je s délkou 19 km nejdelším mostem v Evropě. Stál přibližně ₽227,92 miliardy dolarů a zahrnuje paralelní konstrukce pro čtyřproudovou silnici a dvoukolejnou železnici, píše server Militarnyi.

Podle Andrije Jusova, představitele Hlavního ředitelství rozvědky ukrajinského ministerstva obrany, ruská armáda zintenzivňuje své úsilí o ochranu mostu před ukrajinskými vojenskými operacemi. „Nepřítel skutečně posiluje bezpečnost a ochranu mostu, buduje nová opevnění a posiluje námořní obranu,“ uvedl Jusov. Dodal, že obranná opatření zahrnují jak konvenční systémy, tak provizorní zábrany, například umístění bárek.

Jusov poznamenal, že tato taktika není nová, neboť Rusko již dříve použilo podobné metody k ochraně mostu. Připomněl také, že ukrajinské speciální jednotky a armáda provedly na Krymu řadu úspěšných operací, včetně zničení plavidel Černomořské flotily.

Zdroj: Defence Blog a Militarnyi