Rusko u Kerčského mostu na okupovaném Krymu zesiluje svou obranu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští partyzáni zaznamenali, že Rusové zesílili svou obranu nedaleko Krymského mostu. Došlo k přesunu systémů protivzdušné obrany k ochraně před možnými ukrajinskými útoky, uvádí server RBC-Ukrajina.

Ukrajinské partyzánské hnutí Ateš o tom informovalo na sociální síti Telegram. ,,Konkrétně byly detekovány komplexy S-300 a raketový systém protivzdušné obrany Pancir-S1,“ zveřejnili své objevy. Tyto akce naznačují, že se Rusové zaměřují na posílení protivzdušné obrany mostu na úkor ochrany ruských měst.

Agenti hnutí Ateš také vypozorovali, že Rusko v oblasti používá k přepravě vojenského nákladu civilních plavidel. ,,Zaznamenáváme také omezení pohybu válečných lodí ruského námořnictva,“ uvádí ve svém prohlášení partyzánská skupina.

Akce ukrajinských partyzánů Ateš

V posledních dnech během svého pozorování na okupovaném Krymu partyzáni zaznamenali také příjezd vojenské techniky na nádraží v Ostrjakovu, píše server UNN. Tuto techniku přitom Rusové umístili na území vojenského útvaru nedaleko železniční stanice, která je obklopena civilními budovami. Agenti Ateš zjistili, že toto vybavení nebylo v provozuschopném stavu. Je tak možné, že jde o ruský úmysl skladovat vojenskou techniku u civilních budov, aby Rusko mohlo obvinit Ukrajinu z útoků na civilní infrastrukturu.

Zdroj: RBC-Ukrajina, UNN

Zdroj: RBC-Ukrajina, UNN