Rusko tvrdí, že odrazilo útok na loď v Sevastopolu na okupovaném Krymu

Přidat na Seznam.cz

21. dubna v ranních hodinách došlo v Sevastopolu na Krymu k několika výbuchům. Ruská agentura RIA Novosti informovala, že ruské síly odrazily útok na jednu z válečných lodí ruské Černomořské flotily.

Ruský telegramový účet ASTRA v souvislosti s hlášenými výbuchy uvedl, že došlo k zablokování krymského mostu.

Ruskem dosazený gubernátor uvedl, že útok protilodní střely byl odražen na severní straně města. Kvůli pádu šrapnelů střely došlo k malému požáru, který však měl být záhy uhašen. Šéf oblasti vyzval k tomu, aby lidé věřili pouze informacím z oficiálních zdrojů, píše agentura RIA Novosti.

Partyzánské hnutí Ateš také potvrdilo nájezd na Sevastopol, uvádí server RBC-Ukrajina. Partyzáni tvrdí, že v důsledku útoku došlo k obětem, je několik mrtvých a mnoho zraněných. Neověřené záběry kolující na sociálních sítích ukazují hořící ruskou loď.

Sevastopol pod ukrajinskými údery

Přístav v Sevastopolu je domovem ruské Černomořské flotily a proto bývá častým cílem ukrajinských úderů raket a námořních dronů. Podle mluvčího ukrajinského námořnictva Dmytra Pletenčuka Rusové po několika úspěšných úderech téměř všechny hlavné lodě z přístavů na Krymu zmizely. Deník The Kyiv Independent informuje, že na ochranu před ukrajinskými drony Rusko vybudovalo bariéry u vjezdu do Sevastopolského zálivu.

Zdroj: RBC-Ukrajina, RIA Novosti, The Kyiv Independent