Rusko svým vojákům oficiálně povolí rabování a zabíjení civilistů na Ukrajině

Přidat na Seznam.cz

Státní duma Ruské federace přijala v prvním čtení návrh zákona, který dekriminalizuje trestné činy spáchané na okupovaných územích Ukrajiny, pokud byly spáchány za účelem „ochrany zájmů Ruska“, píše agentura Unian.

Není pochyb o tom, že zákon bude přijat jako celek. Ve skutečnosti to může být bráno jako důkaz toho, že se ruští vojáci na Ukrajině chovají jako teroristé. Rabování, zabíjení, znásilňování – to vše je nyní Rusům na dočasně okupovaných územích Ukrajiny dovoleno. To je nezbytné pro vojenské a politické vedení Ruské federace, aby se služba na Ukrajině stala pro vojáky „atraktivnější“. Ti, kteří nemají doma normální životní podmínky, mohou ukrást pračku nebo ledničku a nenesou odpovědnost za zvěrstva páchaná na civilistech.

Co se děje na okupovaných územích

Informační web IA See uvedl, že ruská vojska vytvářejí na dočasně okupovaných územích Ukrajiny mučírny pro děti. Děti tam mají hrozné podmínky. Komisař Nejvyšší rady pro lidská práva Dmytro Lubinec poznamenal, že důkazy o tom byly nalezeny i v Chersonu.

Kromě toho ruští okupanti plánují zvýšit počet zaměstnanců Vyšetřovacího výboru na dočasně okupovaných územích Ukrajiny o 44 tisíc osob. Centrum národního odporu uvedlo, že ve skutečnosti jde o legitimizaci a organizaci represivní mašinérie na okupovaných územích Ukrajiny.

Zdroj: Unian, IA See