Rusko přesunulo na Krym tankový prapor a připravuje se na obranu

Přidat na Seznam.cz

Rusko se připravuje na udržení obrany na okupovaném Krymu a přesunulo přibližně 31 tanků do města Jevpatorija, informuje deník Ukrainska Pravda.

„Poslední dobou se objevila zvláštní tendence rozmisťování obrněné techniky na Krymu. Existují informace, že do Jevpatorije nedávno dorazilo asi 31 tanků, což znamená, že tam byl přemístěn celý tankový prapor,“ informovalo o tom partyzánské hnutí Ateš.

Údajně byl tankový prapor přemístěn na území Krymu za účelem posílení krymského uskupení. Agentům hnutí Ateš se podařilo komunikovat s jedním z důstojníků ruské jednotky. Z rozhovoru vyšlo najevo, že tankový prapor byl v rámci posilování Krymské skupiny přemístěn na území Krymu, uvádí portál LB.

28. března bylo oznámeno, že Rusové v dočasně okupovaném Sevastopolu na Krymu se připravují na odražení útoků ukrajinských sabotážních a průzkumných skupin.

Již dříve skupina Ateš oznámila, že v předvečer konce školního roku úřady na dočasně okupovaném Krymu zintenzivnily kampaň za vstup do řad ozbrojených sil Ruské federace.

Zdroj: Ukrainska Pravda, LB