Rusko přesouvá velké množství techniky ve směru na Záporoží

Přidat na Seznam.cz

Poradce starosty Mariupolu Petro Andrjuščenko uvedl, že ruské jednotky přesouvají velké množství techniky z ruské Voroněžské oblasti, píše server RBC-Ukrajina.

Hnutí odporu zaznamenalo velký posun vojenské techniky z Voroněžské oblasti směrem k Rostovu. Andrjuščenko prostřednictvím sociální sítě informoval o tom, že v jednom vlaku se nachází nejméně 17 jednotek obrněných transportérů, druhá souprava je zase plná nákladních automobilů.

,,Později bylo zjištěno, že tyto kamiony byly přesunuty na Berďansk přes Mariupol,“ uvedl poradce starosty s tím, že to potrvzuje hypotézu o tom, že Rusové posilují směr Záporoží.

Situace ve směru na Záporoží

Institut pro studium války ve své zprávě z 26. května potvrzuje v Záporožské oblasti poziční boje. Nebyly však zaznamenány žádné změny na frontové linii.

Úder na letiště v Záporoží

Deník Kyiv Independent uvedl, že 26. května bylo při ruském útoku zasaženo mezinárodní letiště v Záporoží. V důsledku nepřátelského úderu došlo k těžkým škodám na budově letištního terminálu. Gubernátor Ivan Fedorov potvrdil toho dne zásah ruskou raketou, ale dále se k útoku nevyjádřil.

Zdroj: RBC-Ukrajina, ISW, Kyiv Independent