Rusko potají připravuje novou vlnu mobilizace. Máte týden na opuštění Ruska, varuje ukrajinský ministr obrany

Přidat na Seznam.cz

Oleksij Reznikov vydal na portálu YouTube videoposelství k občanům Ruska, kde je varuje před novou vlnou mobilizace, která se podle poznatku tajných služeb chystá v počátku ledna. Podle jeho slov zbývá týden na opuštění země, pak se hranice Ruské federace uzavřou.

„V předvečer nového roku oslovuji občany Ruska, kterých se týká branná povinnost. Především se to týká obyvatel velkých ruských měst,“ hovoří na začátku videoposelství ukrajinský ministr obrany, který dále doplňuje, že Rusům zbývá maximálně týden, pak už nebude možné před mobilizací utéct.

Z jeho slov je patrné, že Rusko se nejdříve chystá k uzavření hranic. Následovat bude vyhlášení stanného práva a poté k vyhlášení mobilizace. Podle deníku Kyivindepedent má v plánu své hranice uzavřít také Bělorusko, odkud se předpokládá vlna jarního útoku směrem na ukrajinské hlavní město.

Reznikov ruským mužům vzkazuje, že nemusí jeho slova brát vážně, ale ať zváží důsledky svého jednání. „Až půjdete do války, kde můžete zemřít nebo se zmrzačit na celý život, víte, za co přesně budete bojovat?“ Poukazuje na sílu ruské propagandy, která hlásá, že vojenská operace jde podle plánů. Tomu ovšem neodpovídá realita na bojišti.

„Ti lidé, kteří rozpoutali krvavá jatka, kteří spáchali strašlivé válečné zločiny, vám nyní říkají, že se musíte sjednotit a bránit Rusko. Protože všude kolem jsou nepřátelé,“ uzavírá poselství Oleksij Reznikov. Ten ovšem varuje, že je to jen snaha vybraných lidí uchránit si své postavení a bohatství.

Zdroj: Youtube, Kyivindepedent