Rusko po nájezdech ruských protikremelských povstalců posiluje své hranice, tvrdí ukrajinská rozvědka

Přidat na Seznam.cz

Rusko přistoupilo po razii Sibiřského praporu, Ruského dobrovolnického sboru a legie Svoboda Ruska na ruské území k intenzivnějším opatřením a posílilo své hranice ve třech pohraničních oblastech, uvádí server Army Inform.

Hlavní správa ukrajinské zpravodajské služby informuje, že příslušníci ruských vojenských skupin v Kurské, Brjanské a Belgorodské oblasti jsou cvičeni k odhalování a boji proti sabotážním a průzkumným skupinám, útočným operacím v městských oblastech a střežení a obraně kritické infrastruktury.

Rusové cvičí rekruty k tomu, aby posílili ruské pohraniční regiony nejméně v okupovaném Mariupolu a také dalších ukrajinských okupovaných městech, píše server Army Inform.

V Kurské, Brjanské a Belgorodské oblasti Rusko posiluje, vylepšuje a maskuje opevnění a snaží se také zvýšit počet vybavení proti dronům, elektronického boje a protivzdušné obrany. Z okupované ukrajinské Luhanské oblasti Rusové plánují přesunout jednotky 5. protiletadlové raketové brigády do Kurské oblasti. V pohraničních oblastech navíc ruské ženijní jednotky zvyšují geografii minových polí.

Ukrajinská rozvědka potvrdila, že při nájezdu ruských protikremelských povstalců došlo ke značným ruským ztrátám, uvádí server RBC-Ukrajina. Cílem ruských dobrovolníků bojujících na straně Ukrajiny je odstranění Putinova režimu v Rusku, jejich primárním cílem je však pomoci ukrajinským jednotkám v boji proti Rusku.

Zdroj: Army Inform, RBC-Ukrajina